Սահմանի պաշտպանության համար մղված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը 3 զոհ է տվել (լրացված)
Սույն թվականի դեկտեմբերի 29-ի վաղ առավոտյան ՀՀ Տավուշի մարզի՝ Չինարի գյուղից դեպի հարավ-արևելք ընկած պետական սահմանի հատվածում, ադրբեջանական զորքերը ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ:
ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումները չեզոքացրել են ադրբեջանական զորքերի նախահարձակ գործողությունները. հակառակորդը հետ է շպրտվել՝ տալով զոհեր ու վիրավորներ, այդ թվում նաև` մեր մարտական դիրքերի հատվածում:
Ցավոք, մարտական գործողությունների ժամանակ հայկական կողմը ևս կրել է կորուստներ: ՀՀ պետական սահմանի պաշտպանության համար մղված մարտերի ընթացքում զոհվել են ավագ լեյտենանտ Շավարշ Մելիքսեթի Մելիքյանը, շարքայիններ Էդգար Գրիգորի Նարայանը և Էրիկ Գարիկի Աբովյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր ցավակցությունն է հայտնում զոհվածների հարազատներին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տիրապետում է ադրբեջանական կողմից ՀՀ պետական սահմանի խախտման անհերքելի ապացույցների: Տեղի ունեցած սադրանքի ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:
Այս պահին իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանին հանդարտ է։ Հակառակորդը կրել է մինչև 7 զինծառայողի կորուստ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«ՀՀ ԶՈւ կողմից իրականցվում են որոնողական-մաքրման աշխատանքներ։ ՀՀ ԶՈւ–երում վիրավորներ չկան։ Նման իրավիճակում դիրքերի կորստի մասին և այլ ապատեղեկատվություններ տարածելը առնվազն... լավ բան չի»,–ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է նա։

В результате азербайджанской диверсии погибли трое армянских военных
Подразделения Вооруженных сил РА нейтрализовали наступательные действия азербайджанских ВС и отбросили противника, нанеся ему потери в живой силе, в том числе на участке наших боевых позиций. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
В ходе боевых действий армянская сторона также понесла потери. При защите государственной границы погибли старший лейтенант Шаварш Меликсетович Меликян и рядовые Эдгар Григорьевич Нараян и Эрик Гарикович Абовян.
«Минобороны РА разделяет тяжелую боль утраты и выражает свои соболезнования родным погибших.
МО Армении владеет неопровержимыми доказательствами нарушения азербайджанской стороной государственной границы РА. Всю ответственность за произошедшую провокацию несет военно-политическое руководство Азербайджана», – говорится в заявлении Минобороны.