Տու–154–ի բեկորների որոնողական գործողության շառավիղը հասնում է 10 կմ–ի
Սոչիում ՌԴ պաշտպանության նախարարության Տու–154 ինքնաթիռի կործանման շրջանում Ռուսաստանի Ծովային և գետային տրանսպորտի դաշնային գործակալության կողմից իրականացվող որոնողափրկարարական գործողության շառավիղը կազմում է մոտավորապես 10 կմ։ Այս մասին փոխանցում է РИА «Новости»–ն։
«Այսօր՝ ժամը 7։00–ին, մեր նավերը դուրս են եկել որոնման՝ «Ջրասույզ 32»–ը «Վերեթեհինը»։ Դեպքի վայրին է մոտենում «Բորեյ» կատամարանը»,–ասել են Ծովային և գետային տրանսպորտի դաշնային գործակալությունից։
«Հոսանքը տանում է բեկորները»,–պարզաբանել են փրկարարները՝ հավելելով, որ մոտ ժամերս որոնողական աշխատանքին մասնակցելու է նաև ծովային նավ՝ զինված բոլոր անհրաժեշտություններով։

Радиус операции по поиску обломков Ту-154 в Сочи составляет 10 км
Радиус поисково-спасательной операции в районе крушения самолета Ту-154 Минобороны России в Сочи, проводимой спасателями Росморречфлота, составляет около 10 км, передает РИА «Новости».
«Сегодня в семь часов наши суда вышли в район поисков: «Водолаз 32», «Веретехин». На подходе катамаран «Борей», – сказали в Росморречфлоте.
Утверждается, что радиус поисковых работ составляет около 10 км.
«Течение разносит обломки», – пояснили спасатели, добавив, что в скором времени в поисковой операции также примет участие морское судно, максимально оборудованное всем необходимым для проведения спасательных работ, и – «Спасатель Демидов».