ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 24-ի ժամը 08.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի է Վարդենյաց լեռնանցքը:
Վանաձոր-Դիլիջան, Վանաձոր-Ստեփանավան-Ալավերդի, Սոթք-Քարվաճառ, Սարավան-«Զանգեր», Ապարան-Արագած, Թալին-Գյումրի, Շիրակի և Սյունիքի մարզերի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:

Дорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов автотранспорта
Министерство ЧС РА сообщает, что 24-го декабря по положению на 08:00 в республике есть труднопроходимые автодороги.
Труднопроходим перевал Варденяц.
На автодорогах Ванадзор-Дилижан, Ванадзор-Степанаван-Алаверди, Сотк-Карвачар, Сараван-«Зангер», Апаран-Арагац, Талин-Гюмри, марзов Ширак и Сюник местами наблюдается гололедица.