«Ջեյշ ալ Ֆաթհը» ստանձնել է ՌԴ դեսպանի սպանության պատասխանատվությունը
«Ջեյշ ալ Ֆաթհ» զինված կոալիցիան ստանձնել է Թուրքիայում ՌԴ դեսպան Անդրեյ Կառլովի սպանության պատասխանատվությունը։ Այս մասին հայտնում է ТАСС–ը։
Կոալիցիան ներառում է ռազմական խմբավորումներ, որոնք դիմակայում են Սիրիայի կառավարությանն ու քաղաքացիական պատերազմին։ Դրա կազմում է նաև «Ջեբհաթ ան Նուսրան»։
«gazeta.ru»–ն հիշեցնում է, որ ավելի վաղ Կառլովին սպանած Մերթ Ալթինթաշի հյուրանոցային համարում «Ալ Քաիդայի» և իսլամի ընդդիմադիր քարոզիչ Ֆեթհուլլահ Գյուլենի FETO կազմակերպության մասին գրքեր են հայտնաբերվել։

«Джейш аль-Фатх» взяла на себя ответственность за убийство посла Карлова
Ответственность за убийство посла России в Турции Андрея Карлова на себя взяла террористическая организация «Джейш аль-Фатх». Об этом сообщает иракский телеканал «Al Sumaria» со ссылкой на заявление боевиков.
В заявлении, которое цитирует телеканал, говорится, что «это была месть за женщин, детей и стариков в Алеппо», говорится.
Как отмечает «Gazeta.ru», «Джейш аль-Фатх» – так называемая армия завоевания, коалиция боевых фракций, которые противостоят правительству Сирии в гражданской войне, в частности в нее входит террористическая организация «Джебхат ан-Нусра».