Մենք այս ընտրություններին համագործակցություն ենք տեսնում. Ստեփան Մարգարյանը` Սեյրան Օհանյանի մասին
«Համախմբում» կուսակցության փոխնախագահ Ստեփան Մարգարյանը չի բացառում, որ Սեյրան Օհանյանի հետ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին իրենք կհամագործակցեն:
«NEWS.am»-ի հարցին` հնարավոր համարո՞ւմ եք համագործակցությունը Սեյրան Օհանյանի հետ, Ստեփան Մարգարյանը պատասխանեց. «Մենք այս ընտրությունների ընթացքում համագործակցություն ենք տեսնում. մենք կարող ենք համագործակցել, որոշակի հարցեր քննարկել, կարծում եմ` Սեյրան Օհանյանն առաջիկայում կհայտարարի այդ մասին: Ինքս որեւէ բան ասել կամ բացառել չեմ կարող. դա իր հայտարարելու խնդիրն է, կոռեկտ չէ, որ ես հայտարարեմ ինչ-որ բան: Բացի դրանից, Վարդան Օսկանյանը հայտարարել է, որ եղել է նախնական քննարկում: Շուտ է դեռեւս որեւէ բան հայտարարելը, հուսով եմ` հետագայում էլ քննարկումներ կլինեն, եղել է կոնսուլտացիա, քննարկում, պայմանավորվածություն չկա»:

Степан Маргарян о Сейране Оганяне: «Мы видим возможность сотрудничества на выборах»
Вице-председатель партии «Консолидация» Степан Маргарян не исключает сотрудничества на предстоящих парламентских выборах в Армении с бывшим министром обороны РА Сейраном Оганяном.
На вопрос «News.am» о возможности такого сотрудничества Маргарян ответил: «Мы видим эту возможность, и мы можем пойти на это сотрудничество, обсудить некоторые вопросы. Считаю, что Сейран Оганян в ближайшее время сам об этом заявит. Сказать или исключить что-либо не могу – это его прерогатива. Было бы неправильно, если бы я делал подобные заявления. Кроме того, Вардан Осканян сообщал о предварительных встречах. Заявлять что-либо пока преждевременно. Надеюсь, что обсуждения и консультации продолжатся – договоренностей пока нет».