ՌԴ ՊՆ–ից Յակուտիայում վթարված Իլ–18–ի մասին մանրամասներ են հայտնել (տեսանյութ)
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունից հաղորդել են, որ Իլ–18 ինքնաթիռն արտակարգ վայրէջք է կատարել յակուտական Տիքսի գյուղի տարածքում։ Այս մասին փոխանցում է РИА «Новости»–ն։
«Բոլոր ուղևորներն ու անձնակազմի անդամները ողջ են։ 16 հոգի ստացել է ծանր վնասվածքներ։ Որոնողափրկարարական ծառայության ուղղաթիռները տարհանել են նրանց և տեղափոխել Տիքսիի հիվանդանոցներ»,–հստակեցրել են Պաշտպանության նախարարությունում։
Զինվորական գերատեսչության տեղեկատվությամբ՝ օդանավում եղել են անձնակազմի 7 անդամ և 32 ուղևոր։ Նշվում է, որ համաձայն դեպքի վայրից ստացված զեկույցի՝ Իլ–18–ն արտակարգ վայրէջք է կատարել Տիքսիի օդանավակայանից 30 կմ հեռավորության վրա առավոտյան ժամը 4։45–ին՝ Կանսկի օդանավակայանից սահուն չվերթ իրականացնելիս։

В Минобороны РФ рассказали подробности аварии с Ил-18 в Якутии
В Министерстве обороны России сообщили, что самолет Ил-18 произвел аварийную посадку на территории якутского поселка Тикси, передает РИА «Новости».
«В результате происшествия все пассажиры и члены экипажа живы. 16 человек получили тяжелые травмы. Вертолетами поисково-спасательной службы все они эвакуированы в лечебные учреждения Тикси», – уточнили в Минобороны РФ.
По информации военного ведомства, на борту самолета находились 7 членов экипажа и 32 пассажира. Отмечается, что, согласно докладу с места происшествия, Ил-18 произвел аварийную посадку в 30 км от аэродрома Тикси в 4:45 утра при выполнении планового перелета с аэродрома Канска.