Ազատագրված Հալեպն ականազերծվում է (տեսանյութ)
Հալեպը մաքրվել է զինյալներից։ Այս մասին, «vesti.ru»–ի փոխանցմամբ, հայտնել են ՌԴ ՊՆ–ից։ Ինքնակամ հանձնվել է մոտ 3.5 հազ գրոհային։ Մնացել են մի քանի մոլեռանդ իսլամականներ, որոնք շարունակում են դիմակայել։ Ընդդիմացող վերջին շրջանները մեկը մյուսի հետևից ընկնում են։
Նախօրեին ահաբեկիչները կրակ են բացել ավտոբուսների և շտապօգնության մեքենաների ուղղությամբ, սակայն քաղաքից զինյալների դուրսբերումը ձախողել չեն կարողացել։ 15 ավտոշարասյուն բարեհաջող հասել է Էր Ռաշիդին, որտեղից ծայրահեղականներին ուղարկելու են Իդլիբ։ Ընդհանուր առմամբ, Հալեպից արդեն ավելի քան 9 հազ մարդ է դուրս բերվել։
Ազատագրված շրջաններում աշխատում են ռուս և սիրիացի մասնագետները, որոնց հիմնական խնդիրն է բնակելի թաղամասերը նորից անվտանգ դարձնել։

Свободный Алеппо очищают от мин (видео)
Министерство обороны России заявило об освобождении Алеппо от террористов. Добровольно сдаться решили почти 3,5 тысячи боевиков. В городе остались лишь фанатики, которые продолжают оказывать сопротивление. Последние очаги сопротивления подавляет армия Сирии, сообщает «Vesti.ru».
Накануне террористы обстреляли автобусы и машины скорой помощи, но сорвать вывод боевиков не удалось. Все 15 колонн благополучно доехали до квартала Эр-Рашидин. Оттуда экстремистов отправят в сторону Идлиба. Всего из Алеппо вывезли уже более 9 тысяч человек.
В освобожденных кварталах Алеппо продолжают работать российские и сирийские специалисты. Главная задача – сделать жилые кварталы снова безопасными, чтобы туда смогли вернуться люди.