«Ադրբեջանը, ՀՀ–ն ու ԼՂ–ն կարող են համաձայնության հասնել խաղաղ ճանապարհով»
Ադրբեջանը, Հայաստանն ու Լեռնային Ղարաբաղը կարող են համաձայնության հասնել խաղաղ ճանապարհով: Բաքվում նման հայտարարություն է արել Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի համակարգող Ուիլյամ Լահուն: Այս մասին հայտնում է «Ինտերֆաքսը»։
«Մենք ուզում ենք խաղաղ ճանապարհով կարգավորում տեսնել: Կարծում ենք, որ հակամարտության կողմերը կարող են հասնել նման համաձայնության»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ ՆԱՏՕ–ին միշտ «անհանգստացրել է» Ղարաբաղում տիրող իրավիճակը:

Представитель НАТО на Южном Кавказе: «Азербайджан, Армения и Нагорный Карабах могут достичь соглашения мирным путем»
Координатор НАТО на Южном Кавказе Уильям Лаху заявил, что Азербайджан, Армения и Нагорный Карабах могут достичь соглашения мирным путем, сообщает «Интерфакс».
«Мы хотим видеть урегулирование мирным путем. Считаем, что подобного соглашения могут достичь вовлеченные в конфликт стороны», – сказал он.
Также представитель Североатлантического альянса добавил, что НАТО всегда «беспокоила ситуация» в Карабахе.