«The Times». Թուրքիան ՆԱՏՕ–ում ՌԴ–ի և Չինաստանի կողմնակիցներին է նշանակում
Թուրքիան ՆԱՏՕ–ում Ռուսաստանի, Չինաստանի և Իրանի կողմնակից ռազմական ներկայացուցիչների է նշանակում։ Այս մասին հայտնում է «The Times»–ը՝ իր աղբյուրներին հղումով։
Թերթը պնդում է, որ խմբագրության տրամադրության տակ վերջերս հեռացված զինծառայողների էլեկտրոնային նամակներ կան՝ ուղղված ՆԱՏՕ-ի միավորված ուժերի գլխավոր հրամանատար, ամերիկացի գեներալ Քերթիս Սկապարոտտիին։
Գեներալին հաղորդում են Թուքրիայի բանակում ուլտրաազգայնականների և հակաարևմտյան կողմնորոշում ունեցողների զգալի աճի մասին։
Թուրք սպաներից մեկը հայտնել է, որ նրանցից ոմանք ատում են արևմտյան կազմակերպությունները և հարցականի տակ են դնում ՆԱՏՕ–ի արժեքները՝ աջակցելով ՌԴ–ին, Իրանին ու Չինաստանին։

Турция назначает в НАТО сторонников России и Китая – «The Times»
Турция назначает в НАТО военных представителей, которые являются сторонниками России, Китая и Ирана, вместо настроенных на взаимодействие с Западом. Об этом пишет газета «The Times» со ссылкой на источники.
Газета утверждает, что в распоряжении редакции находятся электронные письма недавно уволенных военнослужащих верховному главнокомандующему Объединенных вооруженных сил альянса Кертису Скапаротти.
Генералу сообщают о «значительном росте ультранационалистических и антизападных настроений» в армии Турции.
Один из турецких офицеров уточнил, что «некоторые из них ставят под вопрос ценности НАТО и даже ненавидят западные организации, поддерживая при этом Россию, Китай и Иран».