Մարտունիի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ձեռքի հակատանկային և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետեր
Դեկտեմբերի 9-ի լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 40 անգամ, հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 800 կրակոց: Արևելյան /Մարտունի/ ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային /2 արկ/ և հաստոցավոր ավտոմատ/4 արկ/ նռնականետեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին պատասխանել են խիստ անհրաժեշտության դեպքում և շփման գծի ողջ երկայնքով վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В ночь на 10 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 40 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра и снайперских винтовок по армянским позициям было произведено около 800 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения (Мартуни) азербайджанские ВС применили также ручной противотанковый (2 снаряда) и автоматический станковый (4 снаряда) гранатометы.
На наступательную активность противника передовые подразделения Армии обороны отвечали лишь в случае крайней необходимости, продолжив уверенное выполнение поставленной перед ними боевой задачи по всей протяженности линии фронта.
Ночью ВС Азербайджана применили гранатометы