Թուրքիան ևս 300 հատուկջոկատային է ուղարկել Սիրիա
Անկարան ևս 300 թուրք հատուկջոկատային է ուղարկել Սիրիա՝ «Եփրատի վահան» ռազմագործողությանը մասնակցելու նպատակով։ Այս մասին հաղորդում է «Anadolu» թուրքական գործակալությունը։
Զինվորականները գտնվում են թուրք–սիրիական սահմանի շրջանում։ Նրանք կցված են Թուրքիայի ցամաքային զորքերի 11–րդ բրիգադին՝ Դենիզլի նահանգում։
Նշվում է, որ Թուրքիան իր գործողությունը Սիրիայում սկսել էր դեռ օգոստոսին՝ «Ազատ սիրիական բանակ» շարժման հետ համատեղ, որը գործում է Բաշար Ասադի դեմ։
Այդ ժամանակ գործողության նպատակն էր ազատել Թուրքիայի հարավային սահմանները «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումից և ստեղծել անվտանգության գոտիներ փախստականների տեղավորման համար։

Турция отправила в Сирию еще 300 спецназовцев
Анкара направила в Сирию еще 300 военнослужащих для участия в операции «Щит Евфрата». Об этом сообщает агентство «Anadolu».
Военные находятся в районе турецко-сирийской границы. Они приписаны к 11-й бригаде сухопутных войск Турции в провинции Денизли.
Отметим, что свою спецоперацию в Сирии Турция начала в августе совместно с движением «Свободная сирийская армия», которое выступает против Башара Асада.
Целью операции тогда называли освобождение южных границ Турции от террористической группировки «Исламское государство» и создание зоны безопасности для размещения беженцев. В конце ноября президент Турции Реджеп Эрдоган заявил, что цель турецких военных в Сирии – свержение режима Асада. Позднее турецкий лидер отказался от своих слов и снова заявил, что целью операции является борьба с террористическими организациями.