Հակառակորդը կիրառել է գնդացիրներ և դիպուկահար հրացաններ
Դեկտեմբերի 5-ի՝ լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 60 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 700 կրակոց: Ի տարբերություն նախորդ օրերի` խախտումները հիմնականում տեղի են ունեցել ինքնաձիգերից և գնդացիրներից, ինչպես նաև դիպուկահար հրացաններից /73 կրակոց/:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները զգոն հետևել են շփման գծում տիրող իրավիճակին և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 60 раз
В ночь на 6 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 60 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
По армянским позициям было произведено около 700 выстрелов. В отличие от предыдущих дней, нарушения в основном фиксировались из автоматов и пулеметов, а также снайперских винтовок (73 выстрела).
Передовые подразделения Армии обороны НКР бдительно отслеживали ситуацию на линии соприкосновения, прибегая к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.