Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 մմ-ոց ականանետ
Դեկտեմբերի 2-ի՝ լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 90 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Հատկապես ինտեսիվ խախտումներ են եղել դիպուկահար զենքերից /շուրջ 80 կրակոց/: Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ /1 արկ/:
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ և վստահորեն իրականացրել առաջնային գծի պաշտպանությունը:
Այս պահի դրությամբ՝ ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրավիճակը հանգիստ է:

ВС Азербайджана интенсифицировали обстрел из снайперского оружия
В ночь на 3 декабря на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 90 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено около 1000 выстрелов. Особенно интенсивны были нарушения из снайперского оружия (80 выстрелов).
На восточном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также миномет калибра 60 мм (1 снаряд).
Для подавления активности противника подразделения Армии обороны НКР прибегли к ответным действиям, продолжив уверенную оборону линии передовой.
На данный момент ситуация на линии соприкосновения спокойная.