Կուրոպատկինոյի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ
Նոյեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 45 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 360 կրակոց:
Շփման գծի արևելյան (Կուրոպատկինո) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (10 արկ) և հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (6 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում` անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана применили миномет и гранатомет
В ночь на 30 ноября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 45 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено около 360 выстрелов.
На восточном направлении (Куропаткино) линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также миномет 60 мм (10 снарядов) и автоматический станковый гранатомет (6 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны полностью владеют ситуацией на линии фронта, прибегая в случае крайней необходимости также к ответным мерам.