Թրամփը քննադատել է CNN–ին՝ նախընտրական քարոզարշավը կողմնապահորեն լուսաբանելու համար
ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը թվիթթերյան իր էջում հրապարակել է մի քանի հաղորդագրություն, որոնք ներառում են քննադատության խոսքեր՝ ուղղված CNN–ի հասցեին, որը, միլիարդատիրոջ խոսքերով, լուսաբանել է նախընտրական քարոզարշավը՝ բացառապես աջակցելով իր հակառակորդ Հիլարի Քլինթոնին։
Ըստ Թրամփի՝ հեռուստաալիքի լրագրողները պետք է ամաչեն այն բանի համար, որ աջակցել են դեմոկրատՔլինթոնին, իսկ վերջինս իր հերթին պարտություն է կրել ընտրություններում։
Ըստ Թրամփի՝ հեռուստաալիքի լրագրողները պետք է ամաչեն այն բանի համար, որ աջակցել են դեմոկրատ Քլինթոնին, իսկ վերջինս իր հերթին պարտություն է կրել ընտրություններում։

Трамп раскритиковал CNN за предвзятое освещение предвыборной гонки
Избранный президент США Дональд Трамп в своем микроблоге в «Twitter» опубликовал несколько сообщений со словами критики в адрес телеканала CNN, который, по словам миллиардера, освещал предвыборную кампанию, поддерживая исключительно его соперницу Хиллари Клинтон.
По словам Трампа, журналистам телеканала должно быть неловко за то, что они поддерживали демократа Клинтон, а та, в свою очередь, потерпела поражение на выборах.
«Они просто не знают, что делать», – отметил Трамп.
Кроме того, республиканец процитировал несколько сообщений пользователей соцсети, которые обрушились с критикой на журналиста CNN Джеффа Зелени, назвавшего утверждения Трампа о массовых фальсификациях на выборах абсолютно беспочвенными.