Ըստ Արմեն Մարտիրոսյանի՝ դաշինքով մասնակցելու դեպքում ընդդիմության շանսերը բարձր են
Կառավարության անդամների և վարչապետի` Հանրապետական կուսակցությանն անդամագրվելն, ըստ «Ժառանգության» փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի, որևէ փոփոխություն չի նշանակում: Նա կարծում է, որ դրանից երկրի համար որևէ դրական քայլ չի կատարվի:
«Ուզում է՝ Հանրապետական դառնայի´ն, չդառնայի´ն, դրանից ո´չերկրի առջև ծառացած խնդիրներն էին լուծվելու ոչ էլ նրանց չդառնալով էին լուծվելու: Ի սկզբանե, ակնհայտ է, որ նրանք եկել են ընդամենը Հանրապետականի դեմքը մի փոքր պարզեցնելու և նախընտրական շոուի շրջանակում է լինելու գործունեությունը»,- «Zham.am»-ի հետ զրույցում ասաց Մարտիրոսյանը:
Խոսելով առաջիկա խորհրդարանական ընտրությունների մասին` Մարտիրոսյանն ասաց, որ «Ժառանգությունը» դեռ հստակ չի որոշել, բայց կմասնակցի:
«Ամենայն հավանականությամբ, կմասնակցի, իհարկե, վերջնական որոշումը համագումարի ընթացքում կլինի, բայց, ամենայն հավանականությամբ, կմասնակցի»,-ասաց նա: Ինչ վերաբերում է մասնակցության ձևաչափին, ապա նախընտրելին լայն կոնսոլիդացիան է, եթե ոչ միայնակ:
Դաշինքով մասնակցելու դեպքում նա ընդդիմության շանսերը բարձր է գնահատում:
«Եթե դաշինքով մասնակցեն, իշխանություններին այլ բան չի մնա, քան գնալ լայնածավալ կեղծիքների, ինչպես սահմանադրական փոփոխությունների ժամանակ էր, որովհետև օրինական ճանապարհով Հանրապետականը չի կարող որևէ ձևով վերարտադրվել. ուզում է դաշինքներով լինի, թե միայնակ»,-նշեց Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Ամենայն հավանականությամբ, կմասնակցի, իհարկե, վերջնական որոշումը համագումարի ընթացքում կլինի, բայց, ամենայն հավանականությամբ, կմասնակցի»,-ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է մասնակցության ձևաչափին, ապա նախընտրելին լայն կոնսոլիդացիան է, եթե ոչ միայնակ:

Шансы оппозиции на победу при участии в выборах в альянсе высоки – Армен Мартиросян
По мнению вице-председателя партии «Наследие» Армена Мартиросяна, вступление членов правительства и премьер-министра в ряды Республиканской партии ничего не значит. Он считает, что это не будет способствовать каким-либо позитивным переменам в стране.
«То, что они стали членами Республиканской партии, не решит стоящие перед нашей страной проблемы, точно также как этот вопрос не решился бы, если бы они этого не сделали. Изначально было очевидно, что они пришли, чтобы хотя бы немного очистить имя РПА, все это – часть шоу в преддверии выборов», – сказал в беседе с «Zham.am» Мартиросян.
Говоря о предстоящих парламентских выборах, он сообщил, что «Наследие» еще не решило окончательно, но, скорее всего, будет участвовать в выборах.
«По всей вероятности, партия примет участие в выборах. Конечно, окончательное решение об этом будет принято на съезде партии, но, по-видимому, будем участвовать», – заявил он, добавив, что для них более предпочтителен формат широкой консолидации, чем участие в одиночку.
В случае участия партии в альянсе, он оценивает шансы оппозиции на победу как высокие.
«Если оппозиция объединится в альянс, то властям ничего не остается, как прибегнуть к широкомасштабной фальсификации, как они сделали это во время конституционного референдума, потому что РПА законным путем не сможет воспроизвести свою власть, будь то в альянсе или по одиночку», – отметил Армен Мартиросян.