Արա Աբրահամյանն ընտրություններին չի մասնակցի (տեսանյութ)
Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանն այսօր հրավիրած ասուլիսում հայտարարել է, որ չի մասնակցի 2017 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին։
–Անցյալ անգամ ասացի, որ պատրաստվում եմ մասնակցել խորհրդարանական ընտրություններին, բայց խնդիրներ առաջացան: Ես զգացի, որ ունեմ հնարավորություններ` օգնել երկրին, զարգացնել, որ ամեն մարդ իր վրա զգա տեսանելի փոփոխությունները: Ես երկար բացակայեցի՝ մոտ 7 ամիս, հիմա էլ մի քիչ անձնական խնդիրներ կան, էտապներ կան, որ ես պետք է բացակայեմ, այստեղ չլինեմ: Ես հիմա մեկնելու եմ, պետք է վերադառնամ մարտի կեսերին: Պետք է լինեմ արտասահմանում: Առողջական խնդիրների հետ է կապված։ Ես որոշում եմ կայացրել չմասնակցել ընտրություններին,- նշել է նա՝ միաժամանակ հավելելով, որ իր կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Նաև ավելացրել է, որ եթե որևէ կուսակցության ծրագիր իսկապես Հայաստանի զարգացմանը նպաստի, ապա, հնարավոր է, նրան սատարելու որոշում կայացնի:

Ара Абрамян не примет участия в парламентских выборах в Армении (видео)
Председатель Союза армян России Ара Абрамян в ходе сегодняшней пресс-конференции заявил о принятом им решении не участвовать в предстоящих в 2017 году в Армении парламентских выборах.
«В прошлый раз я сказал, что готовлюсь к участию в этих парламентских выборах, но возникли проблемы. Я почувствовал, что у меня есть возможности помочь развитию страны, чтобы каждый на себе почувствовал эти изменения. Я долгое время отсутствовал – почти 7 месяцев, и сейчас у меня есть некоторые личные проблемы. Есть этапы, которые требуют моего отсутствия. Я сейчас уезжаю, и вернусь только в середине марта. Я принял решение не участвовать в выборах», – сказал Ара Абрамян.
Он также добавил, что в случае, если программа какой-либо из партий будет реально способствовать развитию Армении, он может принять решение о поддержке данной силы.