Թրամփի նախկին կինն ակնկալում է դառնալ Չեխիայի դեսպան (տեսանյութ)
ԱՄՆ ընտրված նախագահ և միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփի առաջին կինը՝ Իվանա Թրամփը, ոչ ավել ոչ պակաս ակնկալում է ստանալ Չեխիայում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնը։ Այս մասին նա հայտարարել է «The New York Post» թերթի հետ հարցազրույցի ժամանակ՝ հիշեցնելով, որ ինքը ծնվել է Չեխիայում և ազատորեն տիրապետում է լեզվին։
Ընդ որում, Իվանան հատուկ նշել է, որ հայտնի է ամբողջ աշխարհին՝ շնորհիվ իր գրքերի, և նախկին ամուսնու ազգանվան կարիքը չունի։ Նրա հայտարարությանն արդեն հասցրել է արձագանքել պաշտոնական Պրահան։ Չեխիայի նախագահի մամլո քարտուղարն ասել է, որ Թրամփի նախկին կնոջը դեսպանի պաշտոնին նշանակելը «կլինի հիասքանչ ընտրություն»։
Իվանան և Դոնալդ Թրամփը միասին ապրել են 15 տարի և ամուսնալուծվել են 1992թ. հիշեցնում է «Россия 24»–ը։

Бывшая жена Трампа рассчитывает стать послом в Чехии (видео)
Первая супруга миллиардера и избранного президента США Дональда Трампа Ивана Трамп рассчитывает ни много ни мало на должность американского посла в Чехии. Об этом она заявила в интервью газете «The New York Post», напомнив, что сама родилась в Чехословакии и свободно владеет языком.
При этом Ивана особо отметила, что известна во всем мире благодаря своим книгам и не нуждается в фамилии бывшего мужа. На ее заявление уже успела отреагировать официальная Прага: пресс-секретарь чешского президента сказал, что назначение экс-супруги на должность посла «было бы прекрасным выбором».
Ивана и Дональд Трампы прожили в браке 15 лет и развелись в 1992 году, напоминает телеканал «Россия 24».