Թրամփը նախագահ է աշխատելու ընդամենը 1 ԱՄՆ դոլարով (տեսանյութ)
ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոբալդ Թրամփը հայտարարել է, որ հրաժարվում է պետության ղեկավարին հատկացվող աշխատավարձից։
«Ես չեմ պատրաստվում աշխատավարձ ստանալ»,–ասել է նա CBS հեռուստաընկերության հետ հարցազրույցի ժամանակ։
«Associated Press» գործակալության հաղորդմամբ՝ ԱՄՆ նախագահի աշխատավարձը կազմում է տարեկան մոտավորապես 400 հազար դոլար: Այս մասին փոխանցում է ТАСС–ը։ Թրամփը հայտարարել է, որ իրեն բավարար է և 1 դոլարը։
Ներկայումս Վաշինգտոնը պատրաստվում է նոր նախագահի երդմնակալության արարողությանը։ Կապիտոլիումի աստիճաններին արդեն կառուցում են հարթակ, որտեղից էլ Դոնալդ Թրամփը հանդես է գալու իր առաջին ելույթով՝ որպես ԱՄՆ գործող նախագահ։ Թրամփին նույնպես սկսել են պատրաստել այդ գործընթացին։
Ընտրված նախագահին և նրա կնոջը ցույց են տվել տեսարանը վերևից՝ այն, թե ինչպիսի տեսք ունի Վաշինգտոնը Կապիտոլիումի աստիճաններից։

Избранный президент США Дональд Трамп заявил, что отказывается от заработной платы, полагающейся главе государства.
«Я не собираюсь получать зарплату», – сказал он в интервью телекомпании CBS. Фрагмент интервью был опубликован агентством «Associated Press».
По сообщению агентства, зарплата президента США – примерно 400 тысяч долларов в год. Трамп заявил, что ему хватит и 1 доллара.
Трамп будет работать президентом за один доллар (видео)