«0:2 հաշվի ժամանակ ոչ ոք չէր հավատում Հայաստանի հաղթանակին՝ մեզանից բացի»
Հայաստանի հավաքականի ավագ, «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը մեկնաբանել է Աշխարհի 2018թ. առաջնության ընտրական փուլի հերթական տուրում Չեռնոգորիայի հետ խաղում Հայաստանի տարած հաղթանակը (3:2):
«Ես գիտեմ, որ ոչ ոք չէր հավատում հաղթանակին: Ոչ ոք՝ մեզանից բացի: Մարզիչներն ընդմիջման ժամանակ ուղղակի խորհուրդ էին տալիս հանգստանալ: Ես շատ ուրախ եմ, որ մեր ինքնանվիրումը և թիմային ոգին շրջեցին խաղը: Իսկ խաղի վերջում հաղթական գոլը ցնծություն պարգևեց ոչ միայն մեզ, այլ նաև ֆուտբոլի բոլոր սիրահարներին:
Ֆիզիկապես ծանր էր ողջ խաղին մասնակցելը: Երկար ժամանակ խաղադաշտ դուրս չէի եկել, և դա, իհարկե, խանգարեց: Բայց առաջին խաղակեսից հետո, երբ հավաքականը պարտվում էր 0:2 հաշվով, ես չէի կարող այլ բանի մասին մտածել: Խաղալու ու հավաքականին օգնելու փափագ էի զգում:
Երկրորդ խաղակեսում բոլորն իրենց ֆանտաստիկ դրսևորեցին, իսկ ինձ համար խաղը կրկնակի կարևորություն ուներ: Նշանակություն չունի՝ որքան եմ ես պատրաստ ֆիզիկապես: Պրակտիկան խաղն է տալիս, և հենց նման դիմակայություններում էլ ես պետք է ապացուցեմ, որ կարող եմ խաղալ հիմնական կազմում: Եվ կապացուցեմ: Ես երբեք չեմ հանձնվի և կպայքարեմ ՄՅ-ի կազմում իմ տեղի համար»,-ասել է Մխիթարյանը:

Мхитарян: «При счете 0:2 никто не верил в победу сборной Армении, кроме нас самих»
Полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян прокомментировал победу над Черногорией (3:2) в матче квалификации ЧМ-2018, сообщает официальный сайт УЕФА.
«Я знаю, что никто не верил в победу. Никто, кроме нас самих. Тренеры в перерыве просто советовали успокоиться и играть так, чтобы забивать. Я очень рад, что наша самоотдача и командный дух перевернули игру. А победный гол в конце матча принес радость не только нам, но и всем любителям футбола».
Физически было тяжело играть весь матч. Долгое время не выходил на поле, и это, конечно, помешало. Но после первого тайма, когда команда проигрывала 0:2, я не мог думать о чем-то еще. Была жажда играть и помогать команде.
Все игроки провели второй тайм фантастически. А для меня игра была важна вдвойне. Не имеет значения, насколько я готов физически. Практику дает игра, и именно в таких поединках я должен доказывать, что могу играть в «основе» клуба. И докажу. Я никогда не сдамся и буду бороться за место в составе «Манчестер Юнайтед», – сказал Мхитарян.