WSJ–ն հայտնել է Թրամփի վարչակազմի հիմնական պաշտոններում առաջադրված թեկնածուների անունները
Հանրապետական կուսակցությունից Դոնալդ Թրամփի անցումային թիմը, որը հաղթանակ է գրանցել ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում, անցել է պաշտոնյաների ցուցակը կազմելուն, ովքեր առանցքային պաշտոններ են զբաղեցնելու նախագահական նոր վարչակազմում։ Այս մասին հայտնում է «The Wall Street Journal»–ը։
Պարբերականը հայտնում է, որ երկրի գլխավոր դատախազի պաշտոնի համար դիտարկվում է 2 թեկնածու։ Նրանցից մեկը Նյու Ջերսի նահանգի նահանգապետ Քրիս Քրիսթին է, իսկ երկրորդը՝ Արքանզանսի նահանգապետ Ասա Հաթչինսոնը։
Պարբերականի տվյալներով՝ առողջապահության և սոցիալական ծառայությունների նախարարի պաշտոնում կարող են նշանակել Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի նախկին թեկնածու, բժիշկ Բեն Քարսոնին կամ Լուիզիանայի նահանգապետ Բոբի Ջինդլին։
WSJ–ի կարծիքով Թրամփի վարչակազմի հիմնական գործիչները կարող են դառնալ Նյու Յորքի նախկին նահանգապետ Ռուդի Ջուլիանին և ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի նախկին խոսնակ Նյուտ Գինգրիչը։
Բացի այդ, Թրամփի անցումային թիմն այժմ զբաղվում է 2017թ. հունվարի 20–ին երդմնակալության արարողությունից հետո առաջին ամսվա համար նախատեսված՝ միլիարդատիրոջ հիմնական միջոցառումների ցուցակի կազմմամբ։

WSJ сообщила имена кандидатов на основные посты в администрации Трампа
Переходная команда республиканца Дональда Трампа, одержавшего победу на президентских выборах США, приступила к составлению списка чиновников, которые займут ключевые должности в новой президентской администрации, пишет «The Wall Street Journal» со ссылкой на два источника.
Издание сообщает, что на должность генерального прокурора страны рассматриваются две кандидатуры. Одна из них – губернатор штата Нью-Джерси Крис Кристи, имя которого фигурировало в списках на пост вице-президента страны. Вторая кандидатура – губернатор Арканзаса Аса Хатчинсон.
По данным издания, на должность министра здравоохранения и социальных служб США могут быть назначены экс-кандидат в президенты США от Республиканской партии врач Бен Карсон, а также губернатор штата Луизиана Бобби Джиндл.
По мнению WSJ, основными фигурами администрации Трампа могут стать бывший губернатор Нью-Йорка Руди Джулиани и экс-спикер Палаты представителей США Ньют Гингрич.
Кроме того, переходная команда Трампа занимается составлением основных мероприятий миллиардера в первый месяц после его инаугурации 20 января 2017 года.