Պեսկով. «Պուտինն ԱՄՆ ընտրություններին չէր հետևում հեռուստացույցին կպած»
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին չէր հետևում հեռուստացույցի էկրանին կպած։ РИА «Новости»–ի փոխանցմամբ՝ նման հայտարարություն է արել ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։
«Բնականաբար, նա չէր հետևում ընտրություններին հեռուստացույցին կպած. ամեն դեպքում, նա շատ գործ ունի. նա Ռուսաստանի նախագահն է», –նշել է նա։
Պեսկովի խոսքով՝ Պուտինին զեկուցել են ընտրությունների արդյունքների մասին, երբ ամեն ինչ հստակ է եղել։
Ավելի վաղ էլ Պեսկովը հայտարարել էր, որ Պուտինը Թրամփի հետ հանդիպում չի ծրագրում։
Կրեմլի ներկայացուցիչը նաև աբսուրդ է անվանել այն ենթադրությունը, որ Ռուսաստանը ներգործել է ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների վրա։
«Ես կոչ եմ անում ձեզ հիշել նախագահ Պուտինի խոսքերը։ Նա նշել էր, որ աբսուրդ կլիներ ենթադրել, թե աշխարհում որևէ երկիր, այդ թվում՝ Ռուսաստանը, կարող է ներգործել ԱՄՆ նախագահական ընտրարշավի վրա»։

Песков: «Путин не следил за выборами в США, прильнув к телевизору»
Президент России Владимир Путин не следил за выборами в США, прильнув к экрану телевизора, заявил его пресс-секретарь Дмитрий Песков, передает РИА «Новости».
«Естественно, он не следил за выборами, прильнув к телевизору, все-таки у него много дел, он –президент России», – сказал он.
По его словам, Путину доложили о результатах, когда ситуация прояснилась.
Песков также назвал абсурдными предположения о том, что Россия оказала влияние на выборы президента в США.
«Я призываю вас вспомнить слова президента Путина, которые он сказал на Валдайском форуме, это было перед выборами. Он отметил, что было бы абсурдным полагать, что какая-то страна в мире, в том числе и Россия, может оказать влияние на ход избирательной кампании в США», – сказал он.