ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան լեհ ակտիվիստների հետ հանդիպման ժամանակ զինվորական շիլա է կերել և օղի խմել։ Այս մասին հայտնում է RT–ն։
Սկզբում Զախարովան կենաց է ասել՝ առաջարկելով խմել ծանոթության համար, այնուհետև ակտիվիստների հետ օղի է խմել։
Փորձելով զինվորական կերակրամանով մատուցված շիլան՝ ՌԴ ԱԳՆ ներկայացուցիչը հետաքրքրվել է՝ ինչից է պատրաստված ուտելիքը։
Նրան պատասխանել են, որ այն հնդկաձավարի շիլա է՝ շոգեխաշած մսով և գազարով։
«Բաղադրատամոսը մոտավորապես նույնն է, ինչ Երկրորդ համաշխարհայինի տարիներին»,–հավելել է՝ ներկաներից մեկը։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ էլ «Կուրսկ» ռազմահայրենասիրական ընկերության ղեկավար Եժի Տիցը Զախարովայի գեղեցկությունը Կալաշնիկով ինքնաձիգի հետ էր համեմատել։
Զախարովան օղի է խմել լեհ ակտիվիստների հետ (տեսանյութ)

Официальный представитель МИД России Мария Захарова во время встречи с польскими активистами попробовала солдатской каши с водкой, сообщает RT.
Сначала Захарова сказала тост, предложив выпить «за знакомство». После она вместе с активистами, находящимися за столом, выпила водки.
Пробуя кашу из котелка, представитель МИД поинтересовалась, из чего приготовлено это блюдо. «Хозяева, чья каша, с чем?» – спросила Захарова.
Ей рассказали, что в котелке гречневая каша с тушенкой и морковью.
«Примерно рецепт тот же, что и в годы Великой Отечественной войны», – добавил один из присутствовавших.
Захарова выпила водки с польскими активистами (видео)