Ուսուցիչը կտրել է իր կոկորդն այն բանից հետո, երբ մանկապիղծ է ճանաչվել
ԱՄՆ–ում անգլերենի նախկին ուսուցչին, ով գրեթե 30 տարի աշխատել է երեխաների հետ, ճանաչել են մեղավոր անչափաս բարեկամուհուն բռնաբարելու մեջ։ Դատարանի որոշումը հայտարարելուց հետո հենց դահլիճում տղամարդը կտրել է իր կոկորդը, ենթադրաբար, ածելիով, սակայն ողջ է մնացել։ Այս մասին հայտնում է «BuzzFeed»–ը։
Հարավային Կալիֆոռնիայի դատարանը միջնակարգ դպրոցի նախկին ուսուցիչ, 56–ամյա Ջեֆրի Սքոթ Ջոնսոնին մեղավոր է ճանաչել անչափահաս բարեկամուհու նկատմամբ սեռական բռնություն կիրառելու մեջ։
Մեղադրյալին անմիջապես բժշկական օգնություն է ցուցաբերվել։ Նրան տեղափոխել են հիվանդանոց՝ կյանքի համար վտանգ չսպառնացող վնասվածքներով։
Թե ինչ ձևով է հաջողվել Ջոնսին խաբել մետաղորսիչներին, հայտնի չէ։
Նոյեմբերի 4–ին կայանալու է կրկնվող դատական նիստը, որի ընթացքում նախկին ուսուցչի դատավճիռը պարզվելու է։ Նրան սպառնում է պատիժ՝ ցմահ ազատազրկման տեսքով։

Учитель перерезал себе горло после того, как его признали педофилом-насильником
В США бывший преподаватель английского, который почти 30 лет проработал с детьми, был признан виновным в изнасиловании несовершеннолетней родственницы. После оглашения решения суда мужчина перерезал себе горло, но остался жив, передает «Life».
Обвиняемому Джефри Скоттe Джонсe тут же была оказана срочная медицинская помощь: он был доставлен в больницу с не опасными для жизни травмами.
Каким образом Джонсу удалось обмануть металлоискатели, через которые проходят все участники судебного процесса, пока не известно.
Согласно информации представителей судебной комиссии, Джефри Скотт Джонс 27 лет проработал преподавателем английского языка в средней школе. В мае 2013 года ему были выдвинуты обвинения в изнасиловании 13-летней девочки, оказавшейся его родственницей. После этого Джонс был отпущен под залог.
4 ноября состоится повторное заседание суда, на котором бывшему педагогу будет вынесен окончательный приговор. Ему грозит максимальный срок наказания в виде пожизненного заключения.