Նպատակային կրթությունն այնքա՞ն էլ նպատակային չէ
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանն ասել է, թե այս տարվա ամփոփ տեղեկատվության համաձայն՝  2005թ.  ընդունվել և 2009թ. նպատակային ընդունելությամբ ավարտել է մանակավարժական կրթությամբ 92 ուսանող 10 մարզերից։
-Բայց երբ համամետում ենք կրթություն ստացած և աշխատանքի տեղավորված մասնագետների թիվը, ապա տեսնում ենք,  որ մարզեր վերադարձել և աշխատանքի են անցել շատ փոքրաթիվ ուսանողներ։ Սա խնդիր է,-ասել է նա։
Ըստ Արմեն Աշոտյանի՝ պետք է վերանայել, թե այդքան ծախսատար գործիքը որքնո՞վ է նպաստում մասնագետների կայացմանն ու նրանց գործունեության արդյունավետությանը։

Целевое образование не настолько и целевое?
Во время встречи с журналистами министр образования и науки Армен Ашотян сказал, что согласно информации этого года, в 2005 году были приняты и в 2009 году целевым приемом окончили с педагогическим образованием 92 студента из 10 областей.
«Но когда сравниваем число специалистов, получивших образование и устроившихся на работу, то видим, что очень маленькое число студентов вернулись в районы и устроились на работу», - сказал он.
По словам Армена Ашотяна, нужно пересмотреть, насколько такой расходный инструмент способствует становлению специалистов и эффективности их работы.