Ջասթին Թիմբերլեյքը խախտել է օրենքը՝ սելֆի անելով ընտրատեղամասում
Հայտնի ամերիկյան երգիչ Ջասթին Թիմբերլեյքը ժամանել է հարազատ Թեննեսի նահանգ, որպեսզի նախօրոք քվեարկի առաջիկայում սպասվող նախագահական ընտրություններին։ Ինչպես հաղորդում է CNN–ը, քվեարկության ժամանակ արտիստը, հավանաբար, խախտել է օրենքը, քանի որ սելֆի է արել ընտրատեղամասում։
«Instagram»–ի իր էջում Թիմբերլեյքը տեղադրել է ընտրատեղամասում արված լուսանկարը՝ կոչ անելով ամերիկացիներին օգտվել նախօրոք քվեարկելու հնարավորությունից։
«Նախօրոք քվեարկել, հավանաբար, հնարավոր է և ձեր քաղաքում։ Իսկ եթե ոչ, ապա մնում է նոյեմբերի 8–ին»,–գրել է երգիչը։
Շելբի օկրուգի դատախազությունում հաղորդել են, որ խախտումը քննարկելու են։ Նշվում է, որ ընտրատեղամասում լուսանկարվելու համար սպառնում է 30 օր ազատազրկում կամ 50 ԱՄՆ դոլարի չափով տուգանք։
Թիմբերլեյքի ներկայացուցիչը դեռևս չի մեկնաբանել կատարվածը։

Тимберлейк нарушил закон, сделав селфи на досрочных президентских выборах
Популярный американский певец Джастин Тимберлейк приехал в родной штат Теннесси, чтобы заблаговременно отдать свой голос на предстоящих президентских выборах США. Как сообщает CNN, во время голосования артист, вероятно, нарушил закон, поскольку сфотографировал себя на избирательном участке.
На своей страничке в «Instagram» Тимберлейк разместил своё фото с избирательного участка, призывая американцев воспользоваться возможностью предварительного голосования.
«Люди добрые, никаких оправданий! Отдать свой голос заранее, вероятно, можно и в вашем городе! А если нет, тогда остаётся 8 ноября», – написал певец.
В окружной прокуратуре округа Шэлби сообщили, что нарушение находится у них на рассмотрении. Отмечается, что за фотосъёмку с места голосования нарушителю грозит заключение сроком на 30 дней и/или штраф в размере 50 долларов США.
Представители Тимберлейка ситуацию пока не прокомментировали.