Թրամփ. «Նախագահական ընտրություններին «մեռյալ հոգիներն» են մասնակցելու» (տեսանյութ)
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփըզգուշացրել է ընտրությունների արդյունքների կեղծման մասին։
Գործարարը համոզված է, որ իր մրցակից, դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնիհնարավոր հաղթանակը կապահովվի քվեարկության արդյունքների նենգափոխմամբ։ Այս մասին հայտնում է «Россия 24»–ը։
Միևնույն ժամանակ, նա մեղադրել է հանրապետական իր կուսակիցներին այդ խնդիրն անտեսելու համար և կոչ արել ուշադիր հետևել ընտրատեղամասերում տիրող դրությանը։
Ի պատասխան՝ հանրապետականները բացեիբաց քննադատել են Թրամփին այն բանի համար, որ նա ստվեր է գցում քվեարկության ընթացքի վրա՝ կոնկրետ փաստեր չբերելով։
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը զգուշացրել է ընտրությունների արդյունքների կեղծման մասին։
Գործարարը համոզված է, որ իր մրցակից, դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնի հնարավոր հաղթանակը կապահովվի քվեարկության արդյունքների նենգափոխմամբ։ Այս մասին հայտնում է «Россия 24»–ը։

Трамп: «В президентских выборах будут участвовать «мёртвые души»» (видео)
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп предупредил о фальсификации итогов голосования на выборах, передает телеканал «Россия 24».
Бизнесмен уверен, что возможную победу Хиллари Клинтон обеспечит подтасовка голосов. При этом он обвинил членов партии республиканцев в игнорировании проблемы и призвал внимательнее следить за ситуацией на избирательных участках.
Республиканцы в ответ открыто раскритиковали Трампа за то, что он бросает тень на избирательный процесс, не приводя конкретных аргументов.