Գ. Բեգլարյանի մամուլի նախկին խոսնակը տարածված լուրերը ստահոդ է անվանել
Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի մամուլի նախկին խոսնակ Արամ Հարությունյանը «7օր»-ին ասել է, որ աշխատանքից հեռացվելու պատճառների վերաբերյալ տարածված լուրերը ստահոդ են։
Հիշեցնենք, որ ըստ որոշ տեղեկությունների՝ նրան մալմո քարտուղարի պաշտոնից ազատել են «YouTube»-ում տեղադրված այն հայտնի տեսանյութի պատճառով, որտեղ մարմնամարզիկ Ալբերտ Ազարյանը և դերասան Հրանտ Թոխատյանն անպարկեշտ արտահայտություններ են թույլ տալիս ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Երևանի նախկին քաղաքապետ Երվանդ Զախարյանի հասցեին։
Արամ Հարությունյանը վստահեցրել է, որ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ սեփական դիմումի համաձայն ինքն է ազատվել զբաղեցրած պաշտոնից: Թե ո՞րն է այն նոր պաշտոնը, որը նախընտրել է Ա. Հարությունյանը, դեռևս հայտնի չէ։

Бывший пресс-секретарь Г.Бегларяна распространенные слухи назвал ложными
Бывший пресс-секретарь мэра Еревана Гагика Бегларяна Арам Арутюнян сказал «7or», что распространенные слухи относительно причин ухода с работы ложны.
Напомним, согласно некоторым слухам его освободили с поста пресс-секретаря мэра Еревана по причине размещенного в «YouTube» известного видеоролика, где гимнаст Альберт Азарян и актер Грант Тохатян позволили непристойные выражения в адрес президента РА Сержа Саргсяна и бывшего мэра Еревана Ерванда Захаряна.
Арам Арутюнян заверил, что он ушел с этой работы согласно собственному заявлению в связи с переходом на другую работу. Но какова та должность, которую предпочел А.Арутюнян пока неизвестно.