Վիետնամում 500 թմրամոլ փախուստի է դիմել վերականգնողական կենտրոնից
Վիետնամում թմրադեղերից կախվածություն ունեցող ավելի քան 500 մարդ փախուստի է դիմել թմրամոլների վերականգնողական կենտրոնից։ Այս մասին հաղորդում է «VnExpress»–ը։
Նշվում է, որ ոստիկաններին հաջողվել է բռնել և հետ բերել մոտավորապես 150 հոգու։ Մնացած փախչողների որոնումները շարունակվում են։
Ոստիկանությունում հայտարարել են, որ փախուստի դիմած թմրամոլները ջարդուփշուր են արել վերականգնողական կենտրոնի մոտ գտնվող խանութը, ինչպես նաև կոտրել են ավտոմեքենայի ապակին՝ գումար պահանջելով վարորդից։

Во Вьетнаме более 500 наркоманов сбежали из реабилитационного центра
Во Вьетнаме более 500 человек с наркотической зависимостью совершили побег из центра принудительной реабилитации наркоманов, сообщает «VnExpress».
Отмечается, что полицейским удалось поймать и вернуть обратно около 150 человек. Поиски остальных сбежавших продолжаются.
В полиции заявили, что сбежавшие наркоманы совершили погром частного магазина, который находился недалеко от реабилитационного центра, а также разбили стекла автомобиля, требуя деньги у владельца транспортного средства.