ՌԴ ԱԻՆ–ը հաստատել է 19 հոգու մահը Յամալում Ми-8–ի կործանման հետևանքով
Ռուսաստանի՝ Յամալո–Նենեցկիինքնավար օկրուգի հարցով ԱԻՆ–ի Գլխավոր վարչությունում հաստատել են, որ Ми-8 ուղղաթիռի կործանման հետևանքով մահացել է 19 մարդ։ Այս մասին փոխանցում է ТАСС–ը։
«Ми-8 ուղղաթիռի կործանման վայրում որոնողափրկարարական աշխատանքներն ավարտվել են։ Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է 19 դի։ Ավելի վաղ ուղղաթիռի կործանման վայրից հոսպիտալացվել էր 3 տուժած»,– ասել են մամոլ ծառայությունում։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ ըստ նախաքննության՝ դիտարկվում է ուղղաթիռի կործանման 3 հիմնական պատճառ՝ շահագործման և թռիչքի անվտանգության կանոնների խախտում, տեխնիկայի անսարքություն և անբարենպաստ եղանակային պայմաններ։
Ռուսաստանի՝ Յամալո–Նենեցկի ինքնավար օկրուգի հարցով ԱԻՆ–ի Գլխավոր վարչությունում հաստատել են, որ Ми-8 ուղղաթիռի կործանման հետևանքով մահացել է 19 մարդ։ Այս մասին փոխանցում է ТАСС–ը։

МЧС России подтвердило гибель 19 человек при крушении Ми-8 на Ямале
В ГУ МЧС России по Ямало-Ненецкому автономному округу подтвердили, что в результате крушения вертолета Ми-8 погибли 19 человек, передает ТАСС.
«Поисково-спасательные работы на месте падения вертолета Ми-8 на Ямале завершены. На месте происшествия обнаружены 19 погибших. Ранее с места падения вертолета были госпитализированы трое пострадавших», – сказали в пресс-службе.
Ранее сообщалось, что следствием рассматриваются три основные версии крушения воздушного судна: нарушение правил эксплуатации и безопасности полета, отказ техники, неблагоприятные метеоусловия.