Հյուսիսային և արևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան
Հոկտեմբերի 21-ի՝ լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 450 կրակոց: Հյուսիսային և արևելյան ուղղություններով ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացան (37 կրակոց):

ВС Азербайджана применили дальнобойные снайперские винтовки
В ночь на 22 октября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 35 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено около 450 выстрелов.
На северном и восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также дальнобойные снайперские винтовки типа «Истиглал» (37 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.