Հայաստանում հաշվառված է 1063 լրատվամիջոց
-Այսօրվա դրությամբ գրանցված առևտրային կազմակերպությունների թիվը  60436 է, որից 2227-ը գրանցվել են 2009թվականին,-«7օր»-ի հետ զրույցում ասել է ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալության պետ Արմեն Գևորգյանը։
Ա. Գևորգյանն ասել է, թե անհատ ձեռնակատերերի թիվը 73824 է, որից 10012-ը գրանցվել է 2009թ., ոչ առևտրային կազմակերպությունների թիվը  7084 է, գրանցված է 74 կուսակցություն, որից երկուսը լուծարման գործընթացում են, գրանցված է 5260 հասարակական կազմակերպություն, որոնցից մոտ 1800-ը   օրենքով սահմանված կարգով չեն վերագրանցվել:

В Армении поставлены на учет 1063 средств массовой информации
«По положению на сегодняшний день число торговых организаций составляет 60436, из коих 2227 зарегистрировались в 2009-м году», - в беседе с «7or» сказал начальник агентства госрегистра юридических лиц Министерства юстиции РА Армен Геворкян.
По его словам, число частных предпринимателей составляет 73824, из коих 10012 зарегистрировались в 2009 году, число неторговых организаций составляет 7084, зарегистрировано 74 партий, из коих две находятся на стадии расформирования, зарегистрировано 5260 общественных организаций, из коих около 1800 в соответствии с порядком, установленным законом, не перерегистрировались.
По сообщению начальника агентства госрегистра Минюста, число зарегистрированных СМИ составляет 1063.