Շվեդական ակադեմիան մինչ այժմ չի կարողացել Բոբ Դիլանին տեղեկացնել Նոբելյան մրցանակի մասին
Շվեդական ակադեմիան մինչ այժմ չի կարողացել ամերիկացի երաժիշտ Բոբ Դիլանին տեղեկացնել գրականության ոլորտում Նոբելյան մրցանակ ստանալու մասին։ Այս մասին հայտնում է ТАСС–ը՝ մամուլի հետ կապերի պատասխանատու Ուլրիք Չելլինին հղումով։
«Մենք կապվել ենք նրա գործակալի հետ։ Բայց Բոբ Դիլանը քնած էր համերգից առաջ, դրա համար էլ անձամբ նրա հետ չխոսեցինք», – պատմել է Չելլինը։
Նա հավելել է, որ Շվեդական ակադեմիայի մշտական քարտուղար Սառա Դանիուսը փորձել է կապվել Դիլանի հետ ողջ երեկոյի ընթացքում՝ իմանալու, թե գնալո՞ւ է արդյոք նա դեկտեմբերի 10–ին մրցանակը ստանալու։

Шведская академия до сих пор не смогла сообщить Бобу Дилану о Нобелевской премии
Шведская академия до сих пор не смогла сообщить американскому музыканту Бобу Дилану о Нобелевской премии по литературе. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на ответственную по связям с прессой Ульрику Челлин.
«Мы связались с его агентом. Но Боб Дилан спал перед концертом (в Лас-Вегасе), поэтому лично с ним мы поговорить не смогли», – рассказала Челлин.
Она заявила, что постоянный секретарь Шведской академии Сара Даниус пыталась дозвониться до Дилана весь вечер. Как отметила Челлин, связаться с музыкантом необходимо, чтобы, в частности, узнать, приедет ли он на церемонию вручения 10 декабря.