Հարավային և արևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 12-ի՝ լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1000 կրակոց:
Հարավային և արևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև «ՍՎԴ» և «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» տիպի դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում` շարունակելով վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

ВС Азербайджана применили снайперские винтовки «Инстиглал» и СВД
В ночь на 13 октября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 55 раз, сообщает Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено около 1000 выстрелов.
На южном и восточном направлениях линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также снайперские винтовки «Инстиглал» и СВД.
Передовые подразделения Армии обороны полностью владеют ситуацией, продолжая уверенно нести боевую службу.