Ջեյմս Ուորլիք. «Հուսանք, որ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիևը շուտով կհանդիպեն»
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիևի հետ առաջիկա հանդիպումների ընթացքում քննարկելու են ավելի վաղ Վիեննայում ու Սանկտ Պետերբուրգում ընդունված որոշումները»,–այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը։
Ուորլիքի խոսքով՝ համանախագահները ծրագրում են տարածաշրջան այցելել այս ամիս՝ երկարաժամկետ խաղաղության վերականգնման բոլոր հնարավոր ուղիները քննարկելու նպատակով։ Այս մասին հաղորդում է ադրբեջանական «Trend» լրատվական գործակալությունը։
Ուորլիքը հուսով է, որ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիևը կպայմանավորվեն մոտակա հանդիպման շուրջ, և կշարունակեն երկկողմ երկխոսությունը:

Уорлик: «Надеемся на скорую встречу Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева»
Во время предстоящих встреч сопредседателей МГ ОБСЕ с Сержем Саргсяном и Ильхамом Алиевым будут обсуждаться решения, принятые сторонами в Вене и Санкт-Петербурге. Об этом в беседе с журналистами сказал американский сопредседатель МГ ОБСЕ Джеймс Уорлик.
«Сопредседатели планируют совершить визит в регион в этом месяце, и мы обсудим все возможные пути восстановления долгосрочного мира», – сказал Уорлик.
Дипломат выразил надежду, что Серж Саргсян и Ильхам Алиев договорятся о скорой встрече и продолжат двусторонний диалог.