Երկրորդ բանավեճի ժամանակ էլ է Քլինթոնը հաղթել Թրամփին
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը հաղթանակ է գրանցել Հանրապետականից իր հակառակորդ Դոնալդ Թրամփի դեմ հերթական հեռուստաբանավեճերի ընթացքում։ Այս մասին վկայում են հարցման արդյունքները, որն անցկացվել է CNN և ORC հեռուստաալիքների կողմից։
Նշվում է, որ բանավեճերին հետևող ամերիկացիների 57%–ն իր նախընտրությունը տվել է Քլինթոնին։ Ընդ որում, Թրամփի հաղթանակի մասին նշել է հարցվածների 34%–ը։
Սակայն հարցման մասնակիցների 63%–ը հայտարարել է, որ այդ բանավեճերի ընթացքում Թրամփն ավելի լավ է հանդես եկել, քան սեպտեմբերի 27–ին։
Ամերիկացիների 21%–ը նշել է, որ Թրամփը ելույթ է ունեցել ավելի վատ, քան առաջին բանավեճերի ընթացքում, 15%–ը նույնպես այդ կարծիքին էր։

Клинтон победила Трампа на вторых теледебатах – опрос
Кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон одержала победу над своим конкурентом республиканцем Дональдом Трампом в ходе прошедших телевизионных дебатов. Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного телеканалом CNN и компанией ORC.
Отмечается, что 57% американцев, следивших за дебатами, отдали предпочтение Клинтон. При этом победу Трампа отметили 34% респондентов.
Однако 63% опрошенных заявили, что Трамп выступил на этих дебатах лучше, чем на первых, прошедших 27 сентября. 21% американцев отметили, что Трамп выступил хуже, чем на первых дебатах, 15% – что так же.