Թրամփը ներողություն է խնդրել կանանց վիրավորելու համար
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը ներողություն է հայտնել վիրավորական արտահայտությունների համար, որոնք ուղղված են եղել կանանց հասցեին իր՝ «Twitter»-ում հրապարակված տեսանյութում:
«Ես ասել և արել եմ այնպիսի բաներ, որոնց համար զղջում եմ: Եվ խոսքերը, որոնք ես ասում եմ տեսանյութի մեջ, ասվել են ավելի քան 10 տարի առաջ: Յուրաքանչյուրը, ով գիտի ինձ, հասկանում է, որ այդ խոսքերը չեն արտահայտում իրականում իմ էությունը։ Ես ասել եմ դրանք, ես սխալ եմ եղել, և ես ներողություն եմ խնդրում»,- ասել է հանրապետականը:
Ավելի վաղ Դեմոկրատական կուսակցությունից Թրամփի հակառակորդ Հիլարի Քլինթոնը բարկացել էր տեսանյութում Թրամփի՝ կանանց մասին ասված արտահայտություններից:

Трамп извинился за оскорбительные высказывания в адрес женщин
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп извинился за оскорбительные высказывания в адрес женщин в своем видеоролике в «Twitter».
«Я говорил и делал вещи, о которых сожалею. И слова, которые я произношу на видео, снятом более десяти лет назад, одни из них. Любой, кто знает меня, понимает, что эти слова не отражают в действительности, кто я есть. Я произнес их, я был неправ, и я прошу прощения», – сказал республиканец.
Ранее соперница Трампа от Демократической партии Хиллари Клинтон возмутилась записью с высказываниями Трампа о женщинах. Впоследствии республиканец также назвал их «шутливым мужским разговором».