Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «Իստիգլալ» և «Սև նետ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 5-ի՝ լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 850 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «Իստիգլալ» և «Սև նետ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана применили дальнобойные снайперские винтовки
В ночь на 6 октября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 50 раз, сообщает Минобороны НКР.
Из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям было произведено около 850 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения, где азербайджанские ВС применили также дальнобойные снайперские винтовки «Инстиглал» и «Черная стрела».
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической ситуацией и продолжают уверенно нести боевое дежурство.