Թրամփը մտափոխվել է. Բիլ Քլինթոնի նախկին սիրուհուն բանավեճի չի կանչի
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածուի շտաբը հաստատել է, որ Ջենիֆեր Ֆլաուերսը, ով 90–ականներին հայտարարել էր Բիլ Քլինթոնի հետ իր ունեցած սիրավեպի մասին, հրավիրված չէ որպես հանդիսատես Դոնալդ Թրամփի և Հիլարի Քլինթոնի միջև կայանալիք բանավեճին։
«Sky News»–ի տվյալներով՝ այդ տեղեկատվությունը հաստատել է նաև հանրապետականներից փոխնախագահի թեկնածու Մայք Փենսը։ Նա բացատրել է, որ Դոնալդ Թրամփի հայտարարությունը՝ Ֆլաուերսին հրավիրելու մասին, ընդամենը «Քլինթոնի քարոզարշավը ծաղրելու» ցանկություն էր։
–Թվիթն իրականում ծաղրանք էր Հիլարի Քլինթոնի և նրա քարոզարշավի կողմից ընտրողների ուշադրությունը շեղելու փորձերի հանդեպ,–հայտարարել է նա։

Штаб Трампа передумал звать на дебаты бывшую любовницу Билла Клинтона
Избирательный штаб кандидата от Республиканской партии США подтвердил, что Дженнифер Флауэрс, в 90-х годах заявлявшая о романе с Биллом Клинтоном, не приглашена в качестве зрителя на грядущие дебаты между Дональдом Трампом и Хиллари Клинтон, передает «Life».
По данным «Sky News», эту информацию подтвердил также кандидат в вице-президенты республиканец Майк Пенс. Он объяснил заявление Дональда Трампа о приглашении Флауэрс желанием «пошутить над кампанией Клинтон».
«Твит был фактически насмешкой над попытками Хиллари Клинтон и её кампании отвлечь избирателей», – заявил он.