Ղազախստանի նախագահն Ադրբեջան կայցելի
Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը հոկտեմբերի 12-ին կայցելի Ադրբեջան։ «contact.az»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասել է Ադրբեջանի էներգետիկայի նախարար Նաթիգ Ալիևը տնտեսական համագործակցության 13-րդ ղազախա-ադրբեջանական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստում:
«Անհամբերությամբ սպասում ենք Նուրսուլթան Նազարբաևի այցին: Ղազախստանի և Ադրբեջանի նախագահների միջև եղբայրական հարաբերությունները երկու սյուներ են, որոնց վրա են հիմնված երկու անկախ պետությունների բոլոր քաղաքական, տնտեսական, բարեկամական կապերը»,- ասել է Ալիևը:

Назарбаев 12 октября посетит Азербайджан
Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев 12 октября посетит Азербайджан, сообщает «contact.az» со ссылкой на казахстанские СМИ.
Об этом заявил министр энергетики Азербайджана Натиг Алиев на 13-м заседании казахстанско-азербайджанской межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
«Мы с нетерпением ждем визита Нурсултана Абишевича. Братские отношения между президентами Казахстана и Азербайджана – это два столпа, на которых держатся все политические, экономические, дружественные связи двух независимых государств», – сказал Н.Алиев.