Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր
Սեպտեմբերի 20-ի՝ լույս 21-ի գիշերը և սեպտեմբերի 21-ի տոնական օրը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 70 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 700 կրակոց: ՊԲ հարավային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր (36 կրակոց):

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 70 раз
В ночь на 21 сентября и на протяжении всего дня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 70 раз, сообщает Минобороны НКР.
Противник произвел по армянским позициям свыше 700 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На южном направлении линии соприкосновения азербайджанские ВС применили также крупнокалиберный пулемет типа ДШК (36 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.