«Մեծ Բրիտանիայի անկախության կուսակցության» ղեկավարը Պուտինին համարում է իր քաղաքական կուռքը
«Մեծ Բրիտանիայի անկախության կուսակցության» նոր ղեկավար Դիանա Ջեյմսը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին իր քաղաքական կուռքն է անվանել։ Այս մասին հայտնում է «The Guardian»–ը։
Հաղորդվում է, որ Պուտինի հանդեպ իր հիացմունքը Ջեյմսն արտահայտել է BBC–ին տված վերջին հարցազրույցի ընթացքում։
Այլ քաղաքական գործիչների թվում, ովքեր հիացնում են Ջեյմսին, վերջինս տվել է Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետեր Ուինսթոն Չերչիլի և Մարգարետ Թետչերի անունները։
Ինչպես հիշեցնում է պարբերականը, 2015թ. «LBC Radio»–ի ռադիոյի եթերում Ջեյմսը Ռուսաստանի նախագահին ուժեղ առաջնորդ էր անվանել։ Այդ ժամանակ նա նշել է, որ հիանում է տեսնելով՝ ինչպես է Պուտինը պաշտպանում Ռուսաստանի շահերը։

Лидер Партии независимости Британии назвала Путина своим политическим кумиром
Новый лидер Партии независимости Великобритании Диана Джеймс назвала президента России Владимира Путина своим политическим кумиром, пишет «The Guardian».
Сообщается, что свое восхищение Путиным Джеймс, сменившая Найджела Фараджа на посту лидера партии, выразила в ходе последнего интервью BBC.
Среди других политических фигур, которые ее восхищают, Джеймс назвала бывших британских премьер-министров Уинстона Черчилля и Маргарет Тэтчер.
Как напоминает издание, в 2015 году в эфире «LBC Radio» Диана Джеймс назвала российского президента сильным лидером. Тогда она отметила, что восхищается тем, как Путин защищает интересы России. Политик также добавила, что у Путина есть «вопросы по поводу того, как Евросоюз старался подтолкнуть Украину к смене правительства, что, по его ощущениям, создавало риски для русского населения в той стране».