Ռուսական ռազմաբազայից հաստատել են ավտովթարի հետևանքով 2 զինծառայողի մահվան փաստը
ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգից հաստատել են, որ ավտովթարի հետևանքով Հայաստանում մահացել է ռուսական ռազմաբազայի 2 պայմանագրային զինծառայող։
Ծառայությունից դուրս գտնվելու ընթացքում պայմանագրային զինծառայողը Վանաձոր քաղաքի մոտակայքում անձնական մեքենայով երթևեկելիս կորցրել է ղեկի կառավարումը, որի հետևանքով էլ մեքենան ընկել է խրամառուն: Այս մասին հայտնում են Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունից։
Նրանից բացի մեքենայում եղել է ևս 3 պայմանագրային զինծառայող: Վթարի հետևանքով զինծառայողներից 2–ը մահացել են, իսկ մյուս 2-ին տեղափոխվել են Երևանի զինվորական հոսպիտալ։

В ДТП погибли двое военнослужащих российской базы в Армении
Двое военнослужащих российской военной базы в Армении погибли в результате ДТП, сообщает пресс-служба Южного военного округа.
«По предварительным данным, военнослужащий по контракту в свободное от службы время, передвигаясь на личном автомобиле, не справился с управлением и допустил опрокидывание в кювет в районе города Ванадзор», – отметили в пресс-службе ЮВО.
Согласно сообщению, пассажирами автомобиля были еще трое контрактников.
«В результате двое военнослужащих погибли, еще двое военнослужащих доставлены в Ереванский военный госпиталь, где им оказывается вся необходимая медицинская помощь. По факту ДТП правоохранительными органами совместно с командованием российской военной базы проводится проверка», – пояснили в пресс-службе ЮВО.