Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 320 կրակոց
Սեպտեմբերի 16-ի՝ լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 25 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 320 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն:

В ночь на 17 сентября режим прекращения огня на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск был нарушен со стороны противника 25 раз, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Из разнокалиберного стрелкового оружия в направлении армянских позиций было произведено около 320 выстрелов.
Передовые подразделения Армии обороны НКР полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.
Противник нарушил режим прекращения огня 20 раз