Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր
Սեպտեմբերի 9-ի՝ լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 65 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1500 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել ՊԲ հարավային և արևելյան ուղղությամբ, որտեղ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ԴՇԿ տիպի խոշոր տրամաչափի գնդացիր:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 65 раз
В ночь на 10 сентября на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня 65 раз, сообщает Минобороны НКР.
Противник произвел по армянским позициям свыше 1500 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы на южном и восточном направлениях, где азербайджанские ВС применили также крупнокалиберный пулемет типа ДШК.
Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.