Օբամայի պատվին ձկան նոր տեսակ են անվանակոչել (տեսանյութ)
Խաղաղ օվկիանոսում ձկան նոր տեսակ հայտնաբերած գիտնականներն այն ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի պատվին են անվանակոչել։ Այս մասին հայտնում է «National Geographic»–ը։
Նշվում է, որ այդ ձկները «Tosanoides» ենթաընտանիքի միակ ներկայացուցիչն են, որոնք ապրում են Ճապոնիայի սահմաններից դուրս։
Ասվում է նաև, որ այդ ձկները հանդիպում են ԱՄՆ–ին պատկանող Պապախանաումոկուակեա ազգային ծովային արգելոցում։

Ученые, обнаружившие новый вид рыб на атоллеКуре в Тихом океане, назовут его в честь президента США Барака Обамы, сообщает «National Geographic».
Отмечается, что эти рыбы являются единственными представителями подсемейства «Tosanoides», которые обитают за пределами Японии.
Также сообщается, что эти рыбы водятся только в национальном морском заповеднике Папаханаумокуакеа, принадлежащем США.
В честь Барака Обамы назвали новый вид рыб