Շախմատի մարզիչը մեկ ու կես տարի սեռական ոտնձգություններ է կատարել 8–ամյա աղջնակի նկատմամբ
Մոսկվայում քննիչները հայտնել են, որ Խոդինսկի բուլվարում տեղակայված մոսկովյան շախմատի դպրոցներից մեկի մարզչին կասկածում են 8–ամյա աղջկա հանդեպ սեռական ոտնձգություններ ցուցաբերելու մեջ։
Մոսկվայի ՌԴ ՔԿ գլխավոր քննչական վարչության ներկայացուցիչ Յուլյա Իվանովան հայտարարել է շախմատի մարզչի դեմ քրեական գործի հարուցման մասին՝ «Անչափահասների նկատմամբ սեռական բնույթի բռնի գործողություններ» հոդվածով։
Այժմ քննիչները բացահայտում են կատարվածի բոլոր հանգամանքները։ Նրանք հարցաքննում են շախմատի բաժնի աշխատակիցներին, ինչպես նաև փորձում են ճշտել կասկածյալի գտնվելու վայրը։ Այս մասին հայտնում է «НТВ.Ru» կայքը։

В Москве шахматный тренер полтора года совращал 8-летнюю девочку
Московские следователи сообщили о том, что тренер одной из московских секций по шахматам, расположенной на Ходынском бульваре, заподозрен в сексуальных домогательствах к 8-летней ученице, передает НТВ.
Представитель ГСУ СК РФ по Москве Юлия Иванова заявила о возбуждении в отношении шахматного тренера уголовного дела по статье «Насильственные действия сексуального характера, совершенные в отношении малолетней».
Сейчас следователи выясняют все обстоятельства происшествия. Они опрашивают сотрудников секции, а также пытаются установить местонахождение подозреваемого.