«Էլիտար» բերման ենթարկվածը
Եթե պաշտոնապես հայտարարված թվից հանենք արտագաղթածներին, հանենք արտագնա աշխատանքի մեկնածներին ու գումարենք զբոսաշրջիկներին և հարազատներին մի քանի օրով տեսակցելու եկած մարդկանց, ապա առկա բնակչության քանակը կտատանվի 1,5-ից 2 միլիոնի շրջանակներում:
Գաղտնիք չէ, որ առկա բնակչության գերակշռող մեծամասնությունը դեմ է Սերժ Սարգսյանին: Այդ մասին գիտի նաև ինքը:
ՀՀԿ ղեկավարին չընդունողների մի մասն ակտիվ պայքարի կողմնակից է և դուրս է եկել փողոց: Խորենացի:
Սարգսյանը փողոցը դատարկելու նպատակով մարդաորս է սկսել: Բերման են ենթարկում բոլորին: Առանց հարցնելու: Առանց հիմքի:
Բերման ենթարկող կոնվեյերի մեջ հայտնվեց նաև դերասանուհի Արսինե Խանջյանը: Նա «սխալ» պահին հայտնվել էր «սխալ» տեղում:
Բ26-ում վախենում են մարդկանցից: Որքան քիչ լինեն նրանք, այնքան փողոցը դատարկ կլինի: Դրա համար էլ մարդկանց բերման են ենթարկում: Ստացվում է, որ ՀՀ քաղաքացին հարկ է վճարում ու ոստիկան պահում, իսկ Սարգսյանն այդ հարկերով պահվող ոստիկանների միջոցով բերման է ենթարկում ՀՀ քաղաքացուն:
Եթե «Վերջի բոլշևիկն» ուզում է լրիվ հանգիստ լինել և շարունակել իր գիծը, ապա պետք է բերման ենթարկի 2 միլիոն մարդու և նրանց հավերժ պահի բանտախցում: Տեսականորեն դա հնարավոր է, բայց գործնականում որոշ անհարմարություններ կարող է առաջացնել Սերժ Սարգսյանի համար:
Բանն այն է, որ անազատության մեջ գտնվողները չեն կարող հարկ վճարել ու սպասարկել Սերժ Սարգսյանի բիզնես հետաքրքրությունները, օրինակ՝ սպառել ՀՀԿ ղեկավարի մերձավորների արտադրած էլեկտրաէներգիան ու թանկ սակագնով վճարումներ կատարել, մնալ սարգսյանական «կռուգի» բանկերի տոկոսների տակ ու կորցնել ունեցած-չունեցածը, գնել Սարգսյանին հոգեհարազատ բենզինն ու դիզվառելիքը, փող տալ կարմիր կետագծերի ներսում ավտոմեքենան կայանելու համար և այլն: Ահա այս նրբություններն են, որ դեռևս թույլ չեն տալիս Ս. Սարգսյանին բերման ենթարկել հայ ժողովրդին: Ավելի ճիշտ՝ նա բերման ենթարկել է, բայց ամեն մեկը տարբեր ռեժիմներում է գտնվում:
Հիմա հարաբերական ազատության մեջ գտնվողները պայքարում են իրենց իրավունքների համար: Սարգսյանին դա դուր չի գալիս, բայց չի կարողանում ելք գտնել, քանզի ինքն էլ է յուրօրինակ բերման ենթարկված: Պետք չէ կարծել, որ Սարգսյանը լավ օրի է: Հետո ի՞նչ, որ Բ26-ում է նստում ու ճոխության մեջ ապրում: Յանուկովիչն էլ ոսկե «ունիտազից» էր օգտվում: Հետո ի՞նչ: Մարդու վերջը բարի լինի:

«Элитарный» подвергнутый приводу
Если вычесть из официально заявленной цифры эмигрировавших и отбывших на заработки и прибавить туристов и прибывших на несколько дней посетить своих родственников людей, то количество действующего населения будет колебаться в пределах 1,5-2 миллионов.
Не секрет, что подавляющее большинство населения против Сержа Саргсяна. Об этом знает и он сам.
Одна часть не приемлющих руководителя РПА является сторонником активной борьбы и вышла на улицу – Хоренаци.
Для опустошения улицы Саргсян начал охоту на людей. Задерживают всех – без спроса и всякого основания.
Под конвейер по приводу попала также актриса Арсине Ханджян. Она в «ненужный» момент оказалась в «ненужном» месте.
На Баграмяна 26 боятся людей. Чем меньше их будет, тем пустее будут улицы. Поэтому людей и подвергают приводу. Получается, что гражданин РА платит налоги и содержит полицейского, а Саргсян посредством него подвергает приводу этого самого гражданина.
Если «Последний большевик» хочет быть спокойным и продолжать свое дело, то задержать он должен около 2 миллионов людей, постоянно удерживая их в камерах. Теоретически это возможно, но на деле может породить Сержу Саргсяну некоторые неудобства.
Дело в том, что находящиеся в неволе не могут платить налогов и обеспечивать бизнес-интересы Сержа Саргсяна. Например, потреблять произведенную близкими руководителя РПА электроэнергию и выплачивать по завышенным тарифам, оставаться под процентами в банках ближайшего саргсяновского круга и терять всё нажитое, покупать любимые Саргсяном бензин и дизтопливо, платить за стоянку за красными парковочными пунктирми и т.д. Именно эти нюансы и не позволяют Саргсяну подвергнуть приводу весь армянский народ. Вернее, он это уже сделал, но каждый пребывает в особом режиме.
Сейчас находящиеся на условной свободе борются за свои права. Саргсяну это не нравится, но он не может найти выхода, так как сам своеобразно подвергнут приводу. Не нужно полагать, что у Саргсяна всё в ажуре. Подумаешь, что он сидит на Б26 и живет в роскоши. Янукович тоже справлялся в позолоченный унитаз. И что? Хорошо бы кончить.