Իսկ գիշերը՝ ժամը 4–ի սահմաններում, ոստիկանությունը երկու անգամ դիմեց Խորենացի փողոցում հավաքված ցուցարարներին՝ հայտարարելով, որ նրանց բողոքի գործողությունն անօրինական է և հորդորելով ազատել տարածքը, բացել երթևեկելի հատվածը։
Ոստիկանությունը 15 րոպե ժամանակ տվեց քաղաքացիներին, ինչից հետո մեծ խմբերով վազեց ցուցարարների կողմ և սկսեց ուժ կիրառելով բերման ենթարկել նրանցից տասնյակներին։
Բերման ենթարկելու ժամանակ ոստիկանները հայհոյում և հարվածում էին ցուցարարներին, նրանցից մեկի դեմքից արյուն էր հոսում։
Ուղիղ միացում Խորենացի փողոցից
Խորենացի փողոցում իրավիճակն առավոտվանից հանդարտ է։
Հիշեցնենք, որ երեկ ուշ երեկոյան լայնածավալ բախում էր տեղի ունեցել քաղաքացիների և ոստիկանների միջև։ Կան տասնյակ տուծածներ։

Ситуация улице Хоренаци с утра остается спокойной.
Напомним, что накануне ночью произошли массовые столкновения между демонстрантами и полицейскими, в ходе которых пострадали десятки людей.
В районе 4:00 полиция дважды обратилась к собравшимся на улице Хоренаци демонстрантам, заявив, что их акция протеста несанкционирована, и призвав освободить проезжую часть.
На выполнение требования гражданам было отведено 15минут, после чего полиция большими группами направилась в сторону протестующих и с применением силы начала задерживать их.
В ходе задержаний полицейские оскорбляли и ударяли граждан, несколько человек получили ранения.
Прямое включение с улицы Хоренаци
На выполнение требования гражданам было отведено 15 минут, после чего полиция большими группами направилась в сторону протестующих и с применением силы начала задерживать их.