ԱԱԾ–ն նոր հայտարարություն է տարածել
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքը զինված հարձակմամբ զավթելու և այնտեղ պատանդներ պահելու կապակցությամբ 2016թ. հուլիսի 17-ի վաղ առավոտից մինչ այժմ իրականացվող հակաահաբեկչական օպերացիայի շրջանակներում ազատվել է հինգ անձ:
Ներկայումս ՊՊԾ գնդի տարածքում պահվող մյուս պատանդներին ազատ արձակելու, ինչպես նաև առկա իրավիճակին վերջնական խաղաղ հանգուցալուծում տալու նպատակով իրականացվում են ակտիվ գործողություններ, ներառյալ՝ շարունակվում են բանակցային շփումները զինված խմբի անդամների հետ:
Ազգային անվտանգության ծառայությունը մեկ անգամ ևս հայտարարում է, որ ձեռնարկվող միջոցառումներն առանձնահատուկ են և խիստ մասնագիտական, ուստի դրանք կազմակերպող և իրականացնող անձինք կողմնակի միջամտության կամ օժանդակության կարիք չունեն:
ՀՀ իրավապահ մարմինների հատուկ ստորաբաժանումները շարունակում են մնալ մարտական պատրաստվածության վիճակում, սակայն նրանց ակտիվ գործունեության համար առայժմ անհարժեշտ նախադրյալներ չկան:

С момента вооруженного захвата здания полка патрульно-сторожевой службы Полиции РА в Ереване ранним утром 17-го июля по данный момент в рамках проводимой антитеррористической операции освобождено 5 человек, сообщает Служба национальной безопасности Армении.
«В настоящее время проводятся активные действия для освобождения остальных заложников, удерживаемых на территории полка, а также для мирного разрешения сложившейся ситуации. В частности, продолжаются переговоры с членами вооруженной группы.
СНБ в очередной раз заявляет, что осуществляемые мероприятия специфичны и строго профессиональны, следовательно, люди, организующие и осуществляющие их, не нуждаются в постороннем вмешательстве или содействии.
Специальные подразделения правоохранительных органов РА продолжают оставаться в состоянии боевой готовности, однако для активных действий предпосылок у них пока нет», – отмечается в заявлении СНБ.